Handlings- og økonomiplan 2026 - 2029

Bo og habilitering

Kort beskrivelse av rammeområdet

Hovedoppgaver og ansvar:

Bo og habilitering er en kommunal tjeneste for personer med nedsatt funksjonsevne som har behov for tilrettelagt bolig og bistand i dagliglivet. Tjenesten skal fremme mestring, selvstendighet og livskvalitet.

Viktige tjenester/områder:

Bidra til å skape en helhetlig og trygg hverdag for personer med nedsatt funksjonsevne gjennom: Praktisk bistand, veiledning og opplæring i dagliglivets gjøremål, skape forutsigbarhet og trygghet gjennom rutiner og tilpasset kommunikasjon, atferdsstøtte, brukermedvirkning og selvbestemmelse, samt samarbeid med pårørende og andre interne og eksterne tjenester.

I forrige planperiode nevnte vi at vi arbeidet med en fremtidig organisering av bo og habilitering, dette for å få til en mer rasjonell drift. I forbindelse med dette arbeidet, samt omorganisering av strukturer i kommunen ble enheten bo og habilitering delt inn i 3 geografiske områder. Endringen ble at vi gikk fra 6 enhetsledere, til 1 enhetsleder og 3 tjenesteledere. (1 tjenesteleder ved hvert geografisk område). I dag ser strukturen i enheten bo og habilitering helt annerledes ut. Fra 01.09.2025 har tjenestelederne i de 3 geografiske områdene fått et mer likt omfang i forhold til antall brukere og årsverk.

Dagens organisering ser sånn ut:

Geografisk område Tjenestemottakere Årsverk
Eide Mikalmarka og punkttjenester 23 40,51
Elnesvågen øst Holalia, Hestehovvegen 14, Hestehovvegen 38, Dalelia og punkttjenester 17 33,8
Elnesvågen vest Haukås, Eidem, Setbakken, Knausvegen og punkttjenester 20 47,6
Med «punkttjenester» mener vi personer som har tjenester fra oss, og som bor i enten egeneid eller leid privat bolig.

Utfordringsbilde

Hvilke hovedutfordringer ser dere de neste fire årene?

Rapportene fra PWC (2018) og KSK (2025) synliggjør dagens og fremtidens utfordringer, og understreker disse områdene der tiltak er nødvendig:

  • Høy ressursbruk og lite bærekraftig drift - Hustadvika har høyest ressursbruk per tjenestemottaker sammenlignet med kommuner i Innland og Vestland. Særlig boliger med heldøgns omsorg er kostnadsdrivende. Dagens modell med mange små bofelleskap gir lite stordriftsfordeler og økt administrativ belastning. Ressursutnyttelsen er ikke bærekraftig og må endres for å møte fremtidens ressurs og kompetanseutfordringer.
  • Spredt boligstruktur gir dårlig ressurs og kompetanseutnyttelse. Mange spredte lokasjoner med egne personalbaser er kostnadsdrivende og vanskelig å bemanne. Detter gir også utfordringer med å ha riktig kompetanse i henhold til kravene i tjenesten. Spesielt gjelder dette å greie å ha riktig kompetanse knyttet til lovverket på tvang og makt. Både PWC rapport (2018) og KSK rapporten (2025) anbefaler å samlokalisere boliger, og gi mer ambulerende tjenester for å øke effektiviteten, samt kunne møte fremtidens utfordringer på dette punktet som omhandler ressurs og kompetanseutnyttelse.
  • Manglende system for tildeling og tjenestekriterier - Dagens praksis gir ujevn kvalitet og utfordringer i prioriteringer, og vi mangler rutiner for oppfølging og evaluering av vedtak. Enkelte vedtak styrer bemanningen rigid, og gjør det vanskelig å tilpasse ressursene etter faktiske behov.
  • Lav bruk av velferdsteknologi - Det strenge lovverket har hindret personer med utviklingshemming å få mestrings og velferdsteknologi på lik linje med andre innbyggere. Dette har ført til at enkle velferdsteknologiske midler ikke har blitt brukt i like stor grad hos denne brukergruppen.
  • Kommunikasjon og forankring - Det er behov for en felles forståelse av utfordringsbildet blant både ansatte, pårørende, politikere og tjenestemottakere.

Endringer i rammebetingelser, behov eller utviklingstrekk:

  • Strammere kommuneøkonomi gjør at vi må finne en mer bærekraftig løsning å drifte tjenesten på.

Jf. kommunebrevet fra Statsforvalteren Møre og Romsdal 2025: “De fleste kommunene i fylket vårt sliter med dårlig økonomi. Samtidig sliter så god som alle å få nok og kvalifisert arbeidskraft. Forventningene i befolkningen står ikke i stil med det kommunen kan levere i mangel av både penger og fagfolk. Det trengs mot til å ta upopulære med strategiske avgjørelser. Både kommuneøkonomien og tjenestene som kommunen gir må bli mer bærekraftig. Børekraftige og gode valg er ikke nødvendigvis enkle, men helt nødvendige”.

  • Nytt lovverk på helse- og mestringsteknologi
  • Økende behov for boliger til voksne i bo og habilitering. Jf. organisatorisk evaluering av tiltak funksjonshemmede antar vi det blir en økning for behov for heldøgns omsorg innenfor bo og habilitering i planperioden:

Tiltak 2026-2029

Mål/strategi fra planverk Tiltak 2026 Tiltak 2027-2029 Kort begrunnelse Måleindiaktor (hvordan se om tiltaket er nådd) Finansering: dekkes innen ramme eller må midler tilføres? Ansvarlig avdeling/enhet
Samlokalisere boliger for styrket fagmiljø og bedre ressursutnyttelse Helse- og velferdsplan Ombygging av tilhørende del på Mikaltoppen, til bokollektiv for eldre personer med nedsatt funksjonsevne. Ved å samlokalisere boliger, vil dette bidra til en mer funksjonell drift, samt effektivisere tjenesten. Dette vil gi oss en bedre ressursutnyttelse og et styrket fagmiljø Økt omsorg innenfor gitt ramme. Reduksjon på 2,5 årsverk Må inn i investeringsbudsjett. Samtidig vil dette tiltaket medføre innsparing på sikt. Plan og byggesak Helse og velferd (bo og habilitering)
Økt kapasitet i bo og habilitering Helse- og velferdsplan Planlegge for økt behov, boformer, areal/tomter Planlegge for økt behov, boformer, areal/tomter Bygge nye boliger ved Haukås boliger Imøtekomme behov Familiens Hus Helse og velferd stab Tekniske tjenester
Øke driftsressursene Økt ramme Bo og habilitering
Økt bruk av helse- og mestringsteknolog Helse- og velferdsplan Øke bruken av helse og velferdsteknologi: Endring av lovverket gjør det enklere å ta i bruk helse og mestringsteknologi for brukergruppen i bo og habilitering Bedre opplæring i HP på registrering og forordning av helse og mestringsteknologi E-læring Ved å øke bruken av helse- og mestringsteknologi vil det kunne gi effekter både i redusert ressursbruk, økt trygghet for tjenestemottakere og økt effektivitet i tjenesten. Se statistikk/rapport fra planperioden i HP Ved økt bruk av helse- og mestringsteknologi vil det også medføre en økt utgift både på investering og drift. Bo og habilitering FVK
Kvalitet Helse- og velferdsplan Tjenestebeskrivelser Implementere tjenestebeskrivelser til pårørende, beboere og ansatte. Ved å arrangere pårørendemøter og på personalmøter. Samt informere tjenestemottakere i boligene Ved å implementere tjenestebeskrivelser, vil dette forhåpentligvis bidra til å minske det store forventningsgapet som er per i dag mellom innbyggere og tjenesten kommunen gir. Samt gi mer riktige vedtak og riktige tjenester. Måling på antall klagesaker på tjenesten Bo og habilitering
Pasientflyt Bedre overgang fra barn til voksen Helse- og velferdsplan Utarbeide intern innsatstrapp i bo og habilitering. Gjennomføre pårørendemøter 1 til 2 ganger i året fra 2026 Sikre bedre overganger mellom barn og voksen for personer som har behov for tjenestene i bo og habilitering. Økt kunnskap og dialog mellom pårørende og bo og habilitering. Riktig plassering og riktige vedtak kan forhåpentligvis medføre effektivitet og riktig ressursbruk i tjenesten. Antall gjennomførte møter. Familiens hus Bo og habilitering FVK
Styrke kompetanse Kompetanseplan Kompetanseheving via økt fokus på E-læring. Legge tema inn i årsplan. Holde kurs i tvang og makt, samt arrangere felles fagdager for ansatte i bo og habilitering 1 – 2 ganger i året. Antall gjennomførte fagdager/kurs i tvang og makt. Rapport på gjennomføring av e-læring. Dekkes innen ramme Bo og habilitering